Wczytuję dane...

Jakie pończochy kompresyjne wybrać po skleroterapii?

Skleroterapia to powszechny zabieg stosowany w leczeniu żylaków, żył siateczkowatych czy teleangiektazji, czyli tzw. pajączków. Ten stosunkowo bezpieczny i niezbyt bolesny sposób leczenia przewlekłej niewydolności żylnej, wymaga jednak stosowania kompresji. Podpowiadamy jakie pończochy kompresyjne wybrać po zabiegu, jak długo po zabiegu nosić pończochy uciskowe i ogólnie jak postępować po skleroterapii.

Czym jest skleroterapia żylaków?

Skleroterapia to zabieg zamykania poszerzonych naczyń krwionośnych, odbywający się w warunkach ambulatoryjnych. Metoda szczególnie skuteczna w leczeniu teleangiektazji i małych żylaków. Polega na podaniu chemicznego środka obliterującego do światła żyły. Wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, poprzez uszkodzenie ściany żyły prowadzi do zwłóknienia i zarośnięcia danego naczynia. W ten sposób zamykane są poszerzone naczynia krwionośne kończyn dolnych, co skutkuje zarazem poprawą zdrowia jak i estetyki nóg pacjenta. Po zabiegu konieczne jest zastosowanie kompresjoterapii w celu zapewnienia odpowiedniego ucisku.

Jak długo trzeba nosić pończochy uciskowe po skleroterapii?

W zależności od decyzji lekarza trwa to od kilku tygodni do kilku miesięcy po zabiegu, w zależności od stopnia zaawansowania choroby i wielkości zamykanych żylaków. W tym okresie należy prowadzić czynny tryb życia, unikając zasiedzenia czy dłuższego stania, oraz chronić kończyny przed nadmiernym rozgrzewaniem, pamiętając, że dla żył lepszy jest chłodny prysznic, niż gorąca kąpiel. Z uwagi na to, że skleroterapia nie leczy przyczyn niewydolności żylnej, a problemy mogą z czasem nawracać, wskazane jest kontynuowanie noszenia odzieży kompresyjnej. Pozwala to zapobiegać pojawianiu się nowych żylaków i na długo cieszyć się efektem zabiegu.

Pończochy kompresyjne JOBST po skleroterapii

Jobst Opaque

Stopień ucisku i rodzaj kompresji po zabiegu skleroterapii powinien być wskazany przez lekarza. Stopniowana kompresja ma na celu przyspieszyć zamykanie żył i usprawnić powrót do formy. W tym celu coraz częściej elastyczny opatrunek uciskowy zastępują wygodniejsze w użyciu podkolanówki kompresyjne, pończochy uciskowe, a nawet rajstopy uciskowe. Są one zarówno skuteczne medycznie jak i dobrze się prezentują, nie przypominając medycznego bandaża. Przykładem jest firma JOBST oferująca kompresję zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Jasno określone linie takie jak: JOBST Opaque (kompresja idealna na co dzień), JOBST forMEN Explore (męska elegancja), JOBST Travel (profilaktyka w podróży), czy JOBST Sport (dla aktywnych sportowo) pomogą w dobraniu odpowiedniego produktu. I tak np. pończochy uciskowe JOBST Opaque, to kryjące, przyjemne w dotyku pończochy idealne po operacjach żył i zabiegach skleroterapii. Technologia SoftFit zapobiega obsuwaniu się podkolanówek zwiększając komfort noszenia, ułatwiając rekonwalescencję nawet panom nie przyzwyczajonym do noszenia pończoch samonośnych. JOBST Ultra Sheer, to z kolei transparentne i delikatne pończochy kompresyjne łączące styl ze skutecznością stopniowanego ucisku. Dedykowane kobietom, które pomimo problemów żylnych pragną zachować najwyższą klasę i modny styl na co dzień.

MEDI trwałość i medyczna skuteczność

Mediven Plus kolory sezonowe

Szukając trwałych i estetycznych produktów o stopniowanej kompresji warto wybrać produkty marki MEDI. Mediven Plus to najwyższej jakości produkty okrągłodziane, które sprawdzą się na co dzień jak i po zabiegu skleroterapii. Pończochy uciskowe w wersji z otwartymi i zamkniętymi palcami, zapobiegają dolegliwościom związanym z zastojami i obrzękami, a do tego są bardzo wygodne i przyjemne w noszeniu. Wybierane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, łączą skuteczność z trwałością materiału. Dla pań, które kochają kolory, nawet po skleroterapii znajdzie się ciekawa oferta skutecznej kompresji w modnych odcieniach. MEDI Mediven Elegance - podkolanówki uciskowe I i II stopnia kompresji w kolorach sezonowych pozwolą szybko zapomnieć o dolegliwościach i wrócić do formy w eleganckim stylu.