Wczytuję dane...

Kompresja na lato

Spuchnięte nogi w upalny dzień, obrzęki, rozszerzone żyły na nogach, które stają się coraz bardziej widoczne, to pierwszy krok do powstawania żylaków. Latem kompresja jest nogom jeszcze bardziej potrzebna niż zimą - należy tylko dobrać odpowiednie pończochy uciskowe.

Mediven Sheer& Soft

Wpływ temperatury zewnętrznej jest ściśle powiązany z funkcjonowaniem naszego organizmu. Hormony produkowane przez podwzgórze regulują temperaturę ciała do optymalnego dla człowieka poziomu 36,6°C. Umieszczone na skórze receptory wykrywają z kolei temperaturę zewnętrzną, by organizm mógł szybko i skutecznie zareagować na zmiany. Pocąc się schładzamy nasze ciało, drżąc (przez drżenie mięśni) podnosimy jego temperaturę. Na zmiany temperatury reagują też żyły. Im zimniej, tym bardziej się zwężają, by chronić organizm przed wyziębieniem. Im wyższa temperatura, tym żyły są bardziej rozszerzone, regulując w ten sposób oddawanie ciepła i chroniąc organizm przed przegrzaniem. Krew płynie wówczas wolniej i łatwiej o zastoje. W połączeniu z uwarunkowaniami genetycznymi, skłonnościami do żylaków, ciążą, daleką podróżą, czy siedzącym trybem pracy z problemami krążeniowymi w czasie upałów boryka się bardzo dużo osób.

Pończochy kompresyjne na lato

Najbardziej kobiece spośród produktów kompresyjnych chroniących nogi przed puchnięciem, obrzękami czy zastojem krwi, są damskie pończochy uciskowe. Pięknie wykończone mankiety, najwyższej jakości materiały, nie tylko wspierają zdrowie, ale i dobrze wpisują się w letnie stylizacje. Godne polecenia pończochy kompresyjne na lato:

  • Mediven Sheer&Soft- najdelikatniejsze i najcieńsze pończochy uciskowe firmy Medi, o przewiewnej strukturze doskonale sprawdzą się nawet podczas wysokich temperatur.
  • Juzo Inspiration- struktura dzianiny o drobnych oczkach, dzięki zawartości elastanu, którego nić nie jest opleciona żadnym innym materiałem i przylega bezpośrednio do skóry, dobrze się nosi nawet w ciepłe dni.

Rekomendowane na lato podkolanówki uciskowe

Odpowiednio dobrane i dopasowane podkolanówki uciskowe będą idealnym wsparciem dla nóg zarówno w czasie długich wakacyjnych wędrówek jak i w trakcie lotu, czy długotrwałej podróży w upalny dzień. Z uwagi na różnorodność materiałów i zastosowanych technologii, bez problemu dobierzesz podkolanówki dla siebie.

  • Juzo Energy- dzięki zastosowaniu mikrowłókien podkolanówki charakteryzują się dobrym odprowadzaniem wilgoci i zapewniają wysoki komfort termiczny.
  • Venoflex Fast Coton z bawełną egipską, cechują się absorpcją i przepływem pary wodnej. Dzięki temu szybciej wchłaniają i odprowadzają wilgoć.
  • Venoflex Fast Lin- hipoalergiczne i antybakteryjne podkolanówki uciskowe zalecane szczególnie dla osób o wrażliwej skórze. Dzięki zawartości lnu przewiewne, oddychające i dające poczucie chłodu.

Venoflex Fast Lin

Polecane na lato rajstopy uciskowe

Rajstopy uciskowe zaprojektowane i wykonane w taki sposób, że swobodnie możesz nosić je latem w upalny dzień, charakteryzują się transparentnością i przewiewnym materiałem. Sprawdź nasze propozycje i ciesz się zdrowiem swoich nóg.

  • Venoflex Incognito Absolu to linia transparentnych rajstop dla wymagających kobiet. Łatwe do zakładania, komfortowe w noszeniu, gwarantują efekt drugiej skóry.
  • Mediven Sheer&Soft - seria niezwykle cienkich i delikatnych rajstop o medycznie skutecznej kompresji. Dyskretne uzupełnienie zarówno profilaktyki jak i medycznej kompresji.
  • Jobst Ultra Sheer - dzięki zastosowanej przędzy z multifibry utrzymują optymalne działanie kompresyjne tkaniny, zapewniając jednocześnie miękkość, zaawansowane zarządzanie wilgocią i niezwykłą przejrzystość.

Jobst Ultra Sheer

Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji. Otoczenie nóg odpowiednią ochroną w czasie upałów, przełoży się na komfort życia i dobre samopoczucie w najbliższym sezonie letnim.