Wczytuję dane...

Wybieramy podkolanówki kompresyjne ARIES

Stając przed wyborem produktów uciskowych mierzymy się z wieloma dylematami co do rodzaju, fasonu czy materiału. Sprawa jest nieco łatwiejsza, jeśli mamy ulubionego producenta, którego produkty znamy i które odpowiadają naszym potrzebom. Żeby przybliżyć ofertę jednego z wiodących na rynku producentów wyrobów medycznych, a w tym produktów kompresyjnych, zapraszamy do zapoznania się z wyrobami firmy ARIES.

Sprawdzona jakość gwarancją skuteczności

Wszystkie produkty ARIES podlegają ścisłej kontroli jakości, co potwierdzają liczne certyfikaty i rygorystyczne kontrole jakości. Certyfikat ITC Zlín, certyfikat OekoTex (gwarantuje, że żaden z wyrobów nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia i można go stosować w bezpośrednim kontakcie ze skórą), Forschungsinstitut Hohenstein (gwarancja właściwości medycznych i stopniowanego ucisku zgodnego z międzynarodową klasyfikacją), certyfikat Sanitized®, certyfikat RAL. ARIES jest licencjonowanym partnerem prestiżowych marek Lycra® a Sanitized®. Ponadto wszystkie produkty z serii Avicenum spełniają wymagania przewidziane w ustawie 268/2014 Sb. o wyrobach medycznych.

Cechy, jakimi charakteryzują się poszczególne serie podkolanówek, pończoch i rajstop uciskowych ARIES

W ofercie firmy Aries mamy takie marki jak AVICENUM (produkty kompresyjne do zapobiegania i leczenia żylaków oraz obrzęków nóg; produkty do leczenia obrzęków limfatycznych; skarpety dla diabetyków) i ROYAL BAY (kompresja sportowa).


Podkolanówki Aries

ARIES AVICENUM - podkolanówki, pończochy i rajstopy uciskowe

Komfortowe i medycznie skuteczne, nie zawierające uczulającego lateksu. Wśród nich takie linie jak:

  • Avicenum PHLEBO 70 – profilaktyka żylaków

Rekomendowane podczas długich i wyczerpujących podróży. Wpływają na poprawę krążenia krwi i zapobiegają powstawaniu obrzęków.
Seria wykonana jest w z tkaniny posiadającej przeciwgrzybiczą i antybakteryjną apreturę Sanitized Silver (dzięki zastosowaniu jonów srebra wyroby zachowują higieniczną świeżość i trwałość).
Charakteryzują się gładkim splotem i przejrzystą tkaniną. Dostępne z palcami zamkniętymi, w bogatym wachlarzu kolorów, zwłaszcza pończochy i rajstopy.
W serii dostępne są też podkolanówki uciskowe dla podróżujących Avicenum Travel. Posiadają one wzmocnioną piętę i wykonane są z tkaniny z mikrokapsułkami ziołowymi (Skintex AHL).

 

Przeznaczone do profilaktyki i leczenia pierwszych objawów chorób żył. Idealnie sprawdzą się podczas długich i wyczerpujących podróży, zapobiegając wystąpieniu uczuciu ciężkich nóg i obrzęków.

Podkolanówki kompresyjne dostępne są w wersji letniej (cieńsze) i zimowej (z mikrowłókna). Podkolanówki uciskowe letnie- są przejrzyste, a dodatek wyciągów z ziół zapewnia ulgę zmęczonym i obolałym nogom, dodatkowo działając odżywczo i nawilżająco na skórę. Z kolei zimowe są odrobinę grubsze, kryjące. Dostępne z palcami zamkniętymi, w kolorze beżowym lub czarnym.
Rajstopy Avicenum 140 mają klin o wielkości dostosowanej do rozmiaru.

Jako wyroby medyczne przeznaczone do stosowania zarówno w środowisku domowym, jak i w placówkach opieki zdrowotnej.

Charakteryzują się kryjącą strukturą. Dzięki podwójnemu oplotowi włókna Lycry, są stosunkowo miękkie w noszeniu i przyjemne dla ciała.

Dostępne w trzech wariantach:

  • 360 (z jonami srebra) - w kolorze beżowym lub czarnym, z palcami zamkniętymi lub otwartymi. Możliwość wyboru beżowych pończoch z otwartymi palcami z węższym obwodem (z lamówką) lub ultrakrótkich (z koronką).
  • 360 FINE - cienkie, na cieplejsze dni, dostępne są w kolorze beżowym, w wersji z palcami otwartymi.
  • 360 Cotton (z bawełną) - ich strukturę można przyrównać do skarpet bawełnianych. Kompresja na poziomie 23-32 mmHg odpowiada II klasie ucisku, mogą one zatem stanowić alternatywę dla podkolanówek Avicenum 360. Są kryjące i bardziej miękkie niż większość wyrobów w II klasie kompresji, a dzięki technologii produkcyjnej tkanina zapewnia swobodny przepływ powietrza.

W ofercie ARIES są też podkolanówki i pończochy na specjalne zamówienie w III klasie kompresji. 


ARIES ROYAL BAY- kompresja sportowa

Zalecane we wszystkich dyscyplinach wykorzystujących bieganie, chodzenie lub jazdę na rowerze. Spełniają wymagania sportowców niezależnie od ich poziomu zaawansowania. Przeznaczone na treningi, zawody oraz długie, męczące podróże. Są wsparciem dla
profesjonalnych zawodników i amatorów. Przyspieszają regenerację po wysiłku. Jako jedne z nielicznych produktów kompresyjnych sportowych linia Royal Bay Therapy posiadaja stopniowany uciski - od kostki - dzięki czemu posiada również właściwości przeciwżylakowe.

 
Royal Bay Therapy

Sprawdź ARIES i przekonaj się które produkty podkolanówki uciskowe są dla Ciebie najlepsze!