Wczytuję dane...

Właściwa pielęgnacja skóry w czasie kompresjoterapii

Codzienne noszenie rajstop uciskowych ma pobudzać krążenie i wspierać nogi w chorobach żylnych. Warto jednak przy okazji zadbać o stan skóry (jej nawilżenie, odświeżenie, chłodzenie) i z pomocą specjalnych kosmetyków uprzyjemnić sobie przebieg leczenia.

Zdrowe nogi

Po pierwsze - codzienna pielęgnacja

Tylko systematyczne stosowanie kompresji przynosi oczekiwane efekty. Wymaga to jednak dobrze dopasowanych produktów, prawidłowego zakładania, wytrwałości zarówno w zimowych jak i letnich porach roku. Łatwiej jest bowiem nosić przyjemne i ciepłe w dotyku rajstopy kompresyjne jesienią czy zimą, niż nawet najbardziej przewiewne pończochy uciskowe latem. W upalne dni kompresja może powodować pewien dyskomfort związany z przegrzaniem , brakiem swobodnego przepływu powietrza. Zimą z kolei wysuszona skóra, poprzez zakładanie i ściąganie uciskowych pończoch, może być podrażniona, w efekcie prowadząc do złuszczania się naskórka.

Wychodząc naprzeciw niedogodnościom stosowania kompresji, szczególnie tej o wysokiej klasie ucisku, producenci wprowadzili kosmetyki do codziennej pielęgnacji, przynoszące ulgę i przyjemne ukojenie dla skóry. Wśród nich znajdują się preparaty chłodzące, spray do nóg, czy pielęgnacyjne kremy. Poniżej kilka z nich, o których warto pamiętać w codziennej pielęgnacji.

Spray, który chłodzi i odświeża

Jednym z kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji nóg dotkniętych chorobą żylną, dla osób z wrażliwą skórą jest spray MEDI Fresh. Można go stosować niezależnie od pory roku, choć najbardziej pożądane działanie chłodzenia i odświeżania przynosi z pewnością w okresach letnich. Spryskanie bezpośrednio nóg, albo założonych na nogi pończoch to ulga w upalne dni, ale i w czasie wieczornych imprez, czy długich spacerów. Spray ten bez problemu zmieści się w torebce, towarzysząc nam w codziennym użytkowaniu kompresji. Dzięki zawartemu w nim mentolowi przyniesie ulgę i zapewni niezbędny komfort.

Medi Fresh Spray

Żel do nóg, który chroni skórę i zmniejsza obrzęk

Chcąc uzyskać maksymalną ochronę skóry przed podrażnieniem, z pewnością warty polecenia jest żel do nóg MEDI Day, oraz krem pielęgnacyjny MEDI Night.

Medi DAY- żel do stosowania na dzień, który należy nałożyć na skórę, lekko wmasować i pozostawić do wchłonięcia kilka minut przed założeniem pończochy uciskowej. Odświeża skórę, chłodzi ją i poprawia jej odżywienie.

Medi Day żel

Medi Night- krem pielęgnacyjny stosowany na noc przynosi ukojenie, wspomaga regulację zaburzonej gospodarki wody, przyspiesza regenerację i wspomaga odżywianie skóry po całodniowej terapii uciskowej.

Medi Night żel

Balsam na obrzęki limfatyczne i lipidowe

Do pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się w efekcie długotrwałego noszenia odzieży kompresyjnej, a szczególnie do nóg ze skłonnością do obrzęków limfatycznych, lipidowych i dolegliwości żylnych, szczególnie polecany jest balsam zapewniający kojące nawilżenie. Preparat do codziennej pielęgnacji. Balsam Juzo Lymph Lotion zawiera mocznik oraz lipidy, dzięki czemu wspomaga leczenie i przyspiesza regenerację podrażnionej skóry. Przeznaczony do codziennego stosowania.


Juzo Lymph Lotion