Wczytuję dane...

Jakie produkty uciskowe na podróż?

produkty uciskowe na podróżOkres wakacji to dla wielu z nas czas dalekich wyjazdów, nierzadko związanych z kilku- lub kilkunastogodzinną podróżą samolotem, samochodem lub autobusem. Zazwyczaj mamy tam niewiele miejsca, ale traktujemy to jako „trudy podróży”, które każdy musi przeżyć przed dotarciem do celu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że odrętwienie nóg może być czymś więcej, niż tylko jedną z niedogodności podróży…

 

Często zdarza się, że wybrany środek transportu nie pozwala na swobodne spacerowanie po nim czy choćby na rozprostowanie się. W takiej sytuacji zazwyczaj szybko pojawia się opuchlizna, odrętwienie i ociężałość nóg. Pół biedy, gdy zakończy się tylko na tym. Gorzej, jeśli pod wpływem bezruchu w naczyniach krwionośnych pojawiają się tzw. skrzepliny. Dlaczego? Ponieważ mogą one w każdej chwili oderwać się i trafić najpierw do serca, a następnie do płuc. Jeśli tak się stanie, może dojść do bardzo niebezpiecznego w skutkach zatoru tętnicy szyjnej, prowadzącego nawet do uduszenia... Nie musimy jednak panicznie bać się dalekich podróży - w bardzo prosty sposób można ochronić się przed ich ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami. Co zatem musimy zrobić?

 

Jeśli nie mamy możliwości przespacerowania się, powinniśmy choć raz na jakiś czas wstać lub przynajmniej wykonać kilka ruchów nogami. Trzeba też pamiętać o luźnym ubiorze, a także o regularnym piciu wody (jest to konieczne zwłaszcza na pokładzie samolotu, gdzie panuje bardzo niska wilgotność). Stosując się do tych wskazówek, powinniśmy przeżyć całą podróż  bez większych nieprzyjemnych niespodzianek. Oczywiście wspomniane metody wymagają od nas pewnej dozy dyscypliny. Czy możemy zrobić coś w sytuacji, gdy wiemy, że nie będzie nas stać na taką dawkę samozaparcia? Oczywiście! Wystarczy, że skorzystamy z podkolanówek kompresyjnych.

 

Podkolanówki uciskowe przeznaczone dla osób podróżujących oferują albo niepełną I klasę kompresji (10-17 mmHg) albo pełną I klasę kompresji (18-21 mmHg). Taki stopień ucisku jest wystarczający do tego, by zachować nasze nogi w dobrej kondycji przez całą podróż. Ucisk, zastosowany w podkolanówkach, wspomaga naturalny proces krążenia krwi, zaburzony przez nieprawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Skarpety „uciskając” nasze nogi sprawiają, że krew jest transportowana do serca bez żadnych problemów, dzięki czemu nie dotykają nas takie problemy, jak żylaki, opuchlizna czy też uczucie ciężkości. Ich ogromną zaletą jest fakt, że do tego, by działały, wystarczy ich założenie na nogi. Potem nie musimy już niczego robić, mogąc skupić się na naszym wyjeździe.

 

W zależności od naszych potrzeb i preferencji, przy wyborze podkolanówek na podróż możemy kierować się kryterium ekonomicznym lub jakościowym – wszystko w zależności od naszych wymagań i zasobności portfela.

 

Jeśli przy wyborze produktów kierujemy się przede wszystkim względami ekonomicznymi, warto wypróbować męskie podkolanówki uciskowe Veera Travel. To produkt dobrej jakości, który zapewni naszym nogom ulgę i odpoczynek zarówno podczas delikich podróży, jak i na co dzień - skarpety mogą być z powodzeniem używane jako normalny element garderoby.

 

Nieco droższym produktem, oferującym bardzo dobry stosunek jakości do ceny są męskie podkolanówki profilaktyczne Sigvaris Samson. Ich zaletą jest dobra jakość tkaniny, przewiewność, a także wzbogacenie jej specjalnym składnikiem bakteriostatycznym, niwelującym nieprzyjemne zapachy. Jest to nie do przecenienia w przypadku podkolanówek, które są zakładane na czas dłuższych podróży.

 

Nieco droższym rozwiązaniem będą skarpety podróżne Medi Travel niemieckiej firmy MEDI. To produkt cechujący się wysoką jakością wykonania, podobnie jak wszystkie inne z oferty tego producenta. Zastosowane w nich specjalne technologie usprawniają odprowadzanie potu oraz zapewniają ochronę przed powstawaniem bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu podkolanówki zapewniają nam komfort oraz wygodę na czas dalekich wyjazdów.

 

Innym produktem cechującym się bardzo wysoką jakością wykonania są skarpety dla podróżnych Gilofa 2000 firmy Ofa Bamberg. Ich niewątpliwą zaletą jest duża zawartość bawełny w składzie tkaniny, co sprawia, że są one przewiewne i miękkie dla skóry. Komfort ich użytkowania zwiększają też gładki, delikatny szew przy palcach oraz ściągacz o luźniejszej strukturze, który można, w razie potrzeby, bez problemu wywinąć na drugą stronę.

 

Dla osób poszukujących produktu kompresyjnego, który oprócz zmiennego ucisku oferuje również niebanalny wygląd, idealne będą podkolanówki amerykańskiej firmy VIM&VIGR. Są one dostępne w wielu wzorach oraz kolorach, dzięki czemu może znaleźć taki wariant, który będzie idealnie trafiało w nasze gusta. Podkolanówki VIM&VIGR są bardzo wygodne w użytkowaniu, a także miękkie dla skóry, dzięki czemu zapewniają maksimum komfortu w trakcie podróży.

 

Niezależnie od tego, jakie podkolanówki możemy być pewni, że nasze nogi odwdzięczą nam się lekkością i dobrą kondycją nawet po wielogodzinnej podróży.

 

podkolanówki uciskowe na podróż