Wczytuję dane...

Zdrowotne kosmetyki do nóg

Piękne, zdrowe nogi powinny być naszą wizytówką i znakiem rozpoznawczym. To jeden z tych atrybutów kobiecości, o które powinno się szczególnie dbać. Co może nam w tym pomóc? Oczywiście korzystanie z produktów uciskowych - to świetny sposób na utrzymywanie ich w dobrej kondycji i wyglądzie. Warto wiedzieć, że metodą tą można uczynić jeszcze bardziej efektywną. Jak tego dokonać?

 

Codzienną kompresjoterapię można wspomóc poprzez codzienne stosowanie specjalnych kosmetyków do pielęgnacji nóg. Będą one szczególnie przydatne latem, w czasie gdy temperatura panująca na zewnątrz jest wyższa niż zazwyczaj, a słońce świeci dłużej i mocniej, potęgując uczucie gorąca. W takich okolicznościach skóra naszych nóg, znajdujących się w pończochach czy rajstopach uciskowych, jest bardzo narażona na podrażnienia i utrudniony dostęp powietrza, skutkujący dyskomfortem w trakcie ich całodziennego użytkowania. Można jednak w dużym stopniu zniwelować te niedogodności, korzystając ze wspomnianych wcześniej kosmetyków. Dodatkowo wspomogą one proces kompresjoterapii, przyczyniając się do uelastyczniania i uszczelniania naczyń krwionośnych.

 

Kosmetyki są przygotowywane ze starannie dobranych składników przez producentów wyrobów uciskowych – oni najlepiej wiedzą najlepiej, co jest najlepsze dla naszych nóg.. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim wyciąg z kasztanowca, który zmniejsza obrzęk nóg oraz działa zwiększa napięcie naczyń krwionośnych, poprawiając krążenie. Oprócz tego w skład kosmetyków wchodzi też m.in. mentol, mający właściwości chłodzące i orzeźwiające, olejek jojoba (przyspieszający regenerację skóry i odżywiający ją) czy borówka czarna, działająca rozluźniająco.

 

W ofercie kosmetyków znajdziemy odświeżający spray do nóg, żel na dzień, krem na noc (wszystkie produkowane przez niemiecką firmę MEDI) oraz plastry na zmęczone nogi firmy Relaxsan.

 

MEDI fresh spray

Spray do nóg działa chłodząco i odświeżające. Można go stosować przez cały rok, każdego dnia roku, jednak najlepsze rezultaty przyniesie on przy stosowaniu latem, gdy nasze nogi są najbardziej narażone na wszelkie niedogodności, związane z wysokimi temperaturami. Dużym plusem tego produktu jest możliwość spryskiwania nim zarówno bezpośrednio skóry, jak i założonych podkolanówek czy pończoch. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku poczujemy orzeźwienie i ochłodę, co będzie nieocenione w czasie letnich upałów, zwłaszcza że spray można bez trudu zmieścić do torebki czy plecaka, udając się na spacer czy na plażę.

 

MEDI day gel, MEDI night creme

Żel na dzień oraz krem na noc stanowią świetny zestaw, zapewniający całodzienną ochronę i pielęgnację naszych nóg. W obydwu produktach głównym składnikiem jest wyciąg z kasztanowca, usprawniający pracę naczyń krwionośnych. Dodatkowo żel posiada w składzie chłodzący i odświeżający mentol, natomiast w przypadku kremu dodatkową substancją czynną jest olejek jojeba, przyczyniający się do przyspieszenia procesów regeneracyjnych, odżywiający i nawilżający skórę naszych nóg.

 

Plastry na zmęczone nogi Relaxsan 

Innym wartym uwagi wyrobem kosmetycznym są plastry na zmęczone nogi, produkowane przez włoską firmę Relaxsan. Ich niewątpliwą zaletą jest bogaty skład, zawierający wiele naturalnych składników, posiadających liczne prozdrowotne właściwości. Wśród nich znajdują się m.in. wyciąg z kasztanowca, borówki czerwonej, miłorzębu japońskiego, krwawnika czy ruszczyku kolczastego. Ich działanie jest kompleksowe: usprawniają one krążenie, wzmacniają i uelastyczniają ściany naczyń krwionośnych, łagodzą obrzęki i opuchlizny, a także relaksują i orzeźwiają. Plastry przylepia się na noc, w czasie gdy nasze nogi odpoczywają od noszonych w ciągu dnia wyrobów kompresyjnych, co sprawia, że  znakomicie się z nimi uzupełniając, zapewniając kompleksową terapię kompresyjną.

 

Nie ulega wątpliwości, że stosowanie specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych to doskonałe wsparcie dla codziennej kompresjoterapii. Ich właściwości sprawiają, że nasze nogi mogą czuć się jeszcze bardziej lekko i zdrowo, stając się naszą największą dumą i ozdobą.

 kosmetyki do nóg medi fresh spray