Wczytuję dane...

Podkolanówki uciskowe

Podkolanówki uciskowe to skuteczna pomoc stosowana w profilaktyce i leczeniu żylaków. Stopniowany ucisk na wysokości od kostki pod kolano, wspomaga dolne partie nóg. Zalecane jest, by stosować skarpety kompresyjne na co dzień, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich. Skarpety uciskowe profilaktyczne, jak i podkolanówki na żylaki w I i II klasie kompresji mogą wyglądać jak zwykłe, gładkie podkolanówki, albo wzorzyste modne skarpetki. W naszej ofercie znajdziesz podkolanówki uciskowe na żylaki o różnych stopniach ucisku, pochodzące od wiodących na rynku producentów.

Przekonaj się, że podkolanówki kompresyjne mogą wyglądać lepiej niż każde inne.

Rozwiń/Zobacz więcej

Kiedy warto stosować podkolanówki kompresyjne?

O wysokiej jakości podkolanówki uciskowe warto zadbać już w momencie zauważenia pierwszych zmian, mogących prowadzić do powstawania żylaków. W sposób szczególny zakup tej części garderoby powinny rozważyć osoby, które ze względu na styl wykonywanej pracy lub uwarunkowania genetyczne, mogą mieć tendencję do powstawania obrzęków, pajączków czy opuchlizny. Szeroki wybór skarpet kompresyjnych dostępnych w tej kategorii pozwoli dopasować odpowiedni produkt zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zmagających się m.in. z obrzękiem limfatycznym nóg, uczuciem ich ciężkości czy zmęczenia.

Działanie skarpet uciskowych

Zastosowanie podkolanówek pozwala skutecznie przeciwdziałać powstawaniu zmian krążeniowych, prowadzących do powstawania obrzęków, opuchlizn czy żylaków. Warto nosić je regularnie, traktując skarpety jako formę nieinwazyjnej, bezpiecznej, ale bardzo skutecznej terapii. Podkolanówki na żylaki to również produkt, który pozwala leczyć powstałe zmiany podskórne, jednak w przypadku najpoważniejszych obrzęków, nie będzie w stanie zastąpić leczenia operacyjnego. Może jednak znacząco opóźnić konieczność wykonania zabiegu, pod warunkiem doboru odpowiedniego modelu skarpet uciskowych, ich rozmiaru oraz stopnia kompresji.

Jak dobrać właściwe dla siebie skarpety na żylaki?

W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama markowych produktów, które skutecznie pomogą przeciwdziałać zmianom krążeniowym w obrębie kończyn dolnych. Bogaty asortyment obejmuje skarpety uciskowe w wielu najmodniejszych wersjach kolorystycznych. Wysoka jakość zastosowanych tkanin oraz odpowiednia kompresja odpowiadają za pobudzanie krążenia w nogach, zapobieganie obrzękom czy łagodzenie bólu i uczucia ciężkości. Wybór podkolanówek kompresyjnych odpowiadających naszym potrzebom powinien zostać dokonany z uwzględnieniem takich parametrów, jak:
  • rozmiar skarpet,
  • stopień kompresji (ucisku),
  • kolor.
Przy pierwszym stopniu niewydolności żylnej, objawiającej się m.in. pajączkami oraz niewielkimi obrzękami, należy zastosować skarpety kompresyjne I stopnia, zapewniające ucisk w zakresie 18-21 mmHg. Ten typ podkolanówek uciskowych będzie odpowiedni również przy odczuwalnym zmęczeniu nóg. Z kolei podkolanówki uciskowe na żylaki II stopnia o kompresji 23-32 mmHg warto sięgnąć przed i po zabiegu operacyjnym, a także w momencie, gdy zmiany mają bardziej zaawansowany charakter, np. widoczne są wyraźne obrzęki nóg. Dobór odpowiedniego stopnia kompresji ma najważniejsze znaczenie z punktu widzenia skutecznej profilaktyki oraz leczenia niewydolności krążeniowej kończyn dolnych. Terapia kompresyjna z zastosowaniem podkolanówek na żylaki zakłada odpowiedni, jednak niezbyt silny w stosunku do skali dolegliwości ucisk, który pomaga stymulować prawidłowe krążenie krwi w obrębie nóg. Wielkość skarpetek zależy natomiast od wybranego modelu oraz producenta, dlatego przy wyborze polecamy, by kierować się tabelą rozmiarów dostępną na stronie konkretnego produktu.

Koniec z problemem ciężkich nóg!

Nasze specjalistyczne podkolanówki kompresyjne pozwalają zapomnieć o uczuciu ciężkich, zmęczonych oraz bolących nóg. To również skuteczna metoda zapobiegania rozwojowi zmian krążeniowych, mogących powodować konieczność leczenia operacyjnego żylaków lub innych zmian limfatycznych. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą uciskowych podkolanówek na żylaki oraz do kontaktu, w celu uzyskania profesjonalnej pomocy. Z przyjemnością podpowiemy, jaki rodzaj, rozmiar oraz stopień kompresji podkolanówek uciskowych wybrać, by czuć się komfortowo i zapewnić swoim nogom optymalną ochronę.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów