Wczytuję dane...

Pończochy uciskowe

Pończochy uciskowe profilaktyczne, lecznicze i typowo medyczne to rozwiązania dla osób cierpiących z powodu problemów żylnych. Dzięki nim możemy poprzez odpowiedni stopień kompresji (od kostek do ud) wspomagać krążenie w nogach, a przy zastosowaniu mocniejszego ucisku skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się żylaków. W naszej ofercie znajdziesz pończochy na żylaki w formie eleganckich pończoch z finezyjną koronką, podkreślające piękno kobiecych nóg, ale również męskie pończochy uciskowe na żylaki o wzmocnionej strukturze.

Dowiedz się więcej i wybierz pończochy kompresyjne dopasowane do Twoich potrzeb!

Rozwiń/Zobacz więcej

Czym są pończochy kompresyjne?

Istnieje szereg metod zapobiegania oraz leczenia niewydolności żylnej. Jedną z nich jest noszenie specjalnych pończoch uciskowych, które zapewniają stopniowaną kompresję od kostki aż po udo. Usprawniają one krążenie i zapobiegają powstawaniu zastojów żylnych. W zależności od wariantu, pończochy różnią się między sobą siłą ucisku, a co się z tym wiąże – dedykowane są innym potrzebom. Wyróżnia się zarówno pończochy na żylaki o działaniu profilaktycznym, jak i lecznicze. Te pierwsze dedykowane są osobom, które znajdują się w grupie ryzyka wystąpienia niewydolności krążenia. Pończochy lecznicze są produktem dla osób, u których już pojawiły się problemy żylne o różnym nasileniu.

Kto powinien nosić pończochy przeciwżylakowe?

Pończochy uciskowe profilaktyczne, czyli o najlżejszym stopniu kompresji (poniżej 18 mm Hg) stanowią idealny wybór dla osób, które pragną zapobiegać żylakom. Szczególne polecane są one wszystkim, którzy:
  • są obciążeni genetycznie chorobą żylną (występowała ona u co najmniej jednego z rodziców),
  • wykonują pracę wymagającą długotrwałego siedzenia lub stania,
  • zauważyli na nogach pękające naczynka krwionośnie (tzw. pajączki),
  • czują ciężkość nóg po całym dniu.
Lecznicze pończochy uciskowe na żylaki dzielą są na klasy ucisku: 1, 2,3 oraz 4. Produkty o pierwszej klasie kompresji (18-21 mmHg) przeznaczone są dla osób, u których zauważalne są objawy lekkich problemów z układem żylnym, takie jak m.in. łagodne żylaki bez wyraźnych obrzęków. Takie pończochy polecane są również kobietom w ciąży, osobom przez dłuższy czas unieruchomionym oraz podczas długich podróży. Sprawdzają się one jako profilaktyka zatorowości oraz zakrzepicy. W pończochach na żylaki o drugiej klasie ucisku (23-32 mmHg) powinny chodzić osoby cierpiące na wyraźne żylaki kończyn dolnych, niewydolność żylną czy zespół pozakrzepowy. Te lecznicze pończochy stosuje się również po zabiegach, m.in. skleroterapii oraz ablacji termicznej żył. W przypadku zaawansowanych problemów żylnych, mocnych obrzęków, zapaleń żył rekomenduje się chodzenie w pończochach uciskowych na żylaki o silniejszej, czyli trzeciej klasie ucisku (34-46 mmHg). Najwyższa, czwarta klasa ucisku jest wskazana przez lekarza w szczególnych, bardzo poważnych powikłaniach chorób żylnych.

Co proponujemy?

O współczesnych pończochach kompresyjnych powiedzieć można nie tylko, że są produktami medycznymi, lecz także, że stanowią modny dodatek w garderobie. Pończochy te dostępne są w wielu wariantach, zarówno jeśli chodzi o stopień ucisku, jak i o kolorystykę, splot czy wzór silikonowej taśmy. Efektownie prezentują się one na nogach, pasując do wielu stylizacji. Pończochy występują w różnych grubościach splotu oraz w wersjach z zawartością różnych tkanin, dlatego można z powodzeniem dobrać je na każdą porę roku. Na ciepłe dni polecamy szczególnie modele z otwartymi palcami. W ofercie naszego sklepu znajdują się pończochy przeciwżylakowe renomowanych marek, takich jak Bauerfeind, Medi, Sigvaris czy Venoflex. Dostępne są one w szerokiej gamie rozmiarowej, a niektóre z nich można kupić tylko na indywidualne zamówienie. Żeby dobrać odpowiedni rozmiar pończoch, należy dokonać pomiarów nóg rano, bezpośrednio po wstaniu z łóżka, po czym porównać je z parametrami w tabeli, dostępnej przy każdym poszczególnym modelu. Pomiary powinny być jak najbardziej dokładne i obejmować długość nogi oraz obwody: nad kostką w najwęższym miejscu, łydki w jej najszerszym miejscu, 2cm pod kolanem, na wysokości środka uda oraz uda w górnej części (3cm pod fałdem pośladka). Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem proponowanych przez nas pończoch przeciwżylakowych, a w razie pytań pozostajemy do dyspozycji!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów