Wczytuję dane...

Podkolanówki uciskowe 1 stopnia

Wybierając podkolanówki uciskowe 1 stopnia możemy cieszyć się zarówno stopniowaną kompresją o lekkim ucisku prozdrowotny jak i szerokim wyborem stylowych wzorów i kolorów modnych podkolanówek. Podkolanówki uciskowe 1 stopnia to wsparcie dla ciężkich, zmęczonych nóg z tendencją do puchnięcia, pierwsza pomoc przy pojawiających się na nogach pajączkach. Idealne na co dzień, do pracy, na spacer. Niezastąpione w podróży.

Nie zastanawiaj się- wybierz podkolanówki uciskowe 1 stopnia w swoim ulubionym kolorze i wzorze!

Rozwiń/Zobacz więcej

Czym charakteryzują się podkolanówki kompresyjne 1 stopnia?

Lekki, odczuwalny ucisk to podstawowa właściwość, która wyróżnia skarpety uciskowe 1 stopnia sposób wielu dostępnych produktów kompresyjnych. Tego rodzaju skarpetki lecznicze oferują kompresję nieco silniejszą niż w przypadku produktów profilaktycznych, jednak w dalszym stopniu dedykowane są wszystkim tym, którzy chcąc przede wszystkim zapobiegać powstawaniu zmianom krążeniowym, prowadzącym do niewydolności naczyń krwionośnych i powstawaniu żylaków.

Po podkolanówki uciskowe 1 stopnia warto sięgnąć już w momencie zauważenia pierwszych, pozornie niegroźnych zmian, takich jak pajączki, czy uczucie zmęczonych lub ciężkich nóg. Ten stopień ucisku będzie również odpowiedni na niewielkie żylaki czy delikatne obrzęki, pozwalając je wyeliminować lub zahamować ich rozwój.

Jakie zalety ma stosowanie podkolanówek uciskowych 1 stopnia?

Połączenie właściwości profilaktycznych oraz leczniczych sprawia, że skarpety kompresyjne 1 stopnia będą odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej, stojącej wykonują pracę związaną z pokonywaniem sporej ilości kroków, a także żyją aktywnie, np. regularnie uprawiając sport. Wysoka jakość dostępnych w naszym sklepie wyrobów medycznych powoduje, że produkty kompresyjne 1. stopnia będą bezpieczne również dla kobiet w ciąży.

Dla zapewnienia optymalnego komfortu noszenia oraz skuteczności w zapobieganiu i leczeniu zmian krążeniowych kończyn dolnych kompresja podkolanówek uciskowych 1 stopnia wynosi od 15 do 21 mm Hg, w zależności od wybranego modelu. We wszystkich tego rodzaju produktach, najsilniejszy ucisk występuje w kostce, natomiast im wyżej, tym kompresja jest niższa. Pozwala to skutecznie stymulować przepływ krwi w dolnych partiach nóg.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – mamy w sprzedaży zarówno damskie, jak i męskie skarpety kompresyjne. Szeroka gama dostępnych modeli umożliwia wybór wzoru oraz kolorystyki idealnie dopasowanej do codziennych, jak również najbardziej oficjalnych stylizacji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów